Процедура подання учасниками освітнього процесу заяв при виявленні випадків булінгу ( цькування) в гімназії «Київська Русь»
- При виявлення випадків булінгу ( цькування) учасників освітнього процесу їхні батьки чи законні представники протягом доби подають заяву на ім’я директора гімназії «Київська Русь» (додаток 1)
- Відповідно до такої заяви керівник закладу видає наказ про створення комісії щодо розслідування.
- Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу освіти створює наказом комісію( далі – Комісія) з розгляду випадків булінгу та скликає засідання. До складу Комісії можуть входити педагогічні працівники, у тому числі психолог, батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші зацікавлені особи.
- Якщо комісія визнає факт булінгу (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії містять систематичний характер, то директор гімназії повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України ( ювенальна поліція) та Службу у справ дітей.
- У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою.
- Рішення комісії реєструється в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії
ЗАЯВА БУЛІНГ додаток 2 від вчителя
ЗАЯВА БУЛІНГ додаток 3 від учня на учня
ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ШКІЛЬНОГО РОЗПОРЯДКУ
ТА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ
І. Загальні правила
- Здобувачі освіти приходять у гімназію за 15 хвилин до початку занять за розкладом.
- Кожен здобувач освіти зобов’язаний з’явитися до гімназії чистим і охайно одягненим, у змінному взутті, з охайною зачіскою.
- Черговий вчитель у разі порушення вимог пропонує привести себе в належний вигляд. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник.
- Пропуски здобувачем освіти навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами.
- Здобувачі освіти зобов’язаний виконувати домашнє завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
- Здобувачам освіти заборонено без дозволу заходити до учительської кімнати та інших кабінетів гімназії, де працює адміністрація.
- Усі школярі зобов’язані берегти гімназійне майно, зелені насадження на території гімназії, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
- Здобувачі освіти гімназії зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу гімназії, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
- У разі навмисного пошкодження гімназійного майна батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.
- Суворо забороняється тютюнопаління в гімназії та на її території.
ІІ. Поведінка здобувачів освіти на уроках.
- Запізнення
учня на заняття фіксуються у щоденнику учня.
- Учні гімназії встають і вітаються, коли до класу заходить директор, завуч, учитель.
- За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.
- Під час уроку учень повинен дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.
- Після закінчення заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
- На уроки фізкультури учні з’являються у спортивній формі відповідно до сезону.
- Підручники школяра мають бути акуратно обгорнуті. У них не можна загинати, виривати сторінки, робити підкреслення та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
- Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.
- У разі
порушення дисципліни учнем гімназії класний керівник інформує його батьків.
Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до гімназії
батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених
законодавством.
- Учням гімназії не дозволяється самовільно залишати заклад до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.
- У разі захворювання учень відвідує медичний кабінет, за показникам отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника і тільки потім залишає гімназію.
- Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.
- З гімназії учні виходять спокійно, дотримуючись порядку.
- Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні гімназії без нагляду педагогічних працівників.
ІІІ. Поведінка учнів під час перерв
- Під час
перерв учням забороняється залишати територію навчального закладу без супроводу
класного керівника, вчителя-предметника.
- Під час руху сходами учням необхідно бути особливо уважними. При пересуванні слід триматися правого боку.
- Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації, використовувати непристойні вирази і жести.
- Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати.
IV.Черговий по класу і школі
4.1. Черговий учень класу під час перерви має перевірити навчальний кабінет, витерти дошку, забезпечити порядок у кабінеті.
4.2. Черговий клас гімназії здійснює чергування згідно з Обов’язками чергового класу.
Дані правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання усіма здобувачами освіти школи.
Телефони довіри
Дитяча лінія (з 12.00 до 16.00)
116 111 або 800 500 225
Гаряча телефонна лінія щодо булінгу116 – 000
Гаряча лінія з питань запобігання насильства116-123 або 0800-500-335
Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0800-50-17-2
Уповноважений Президента України з прав дитини 044-255-76-75
Центр надання безоплатної правової допомоги 0800-213-103
Національна поліція України 102