Метою національно-патріотичного вихованим визначено становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності громадян па основі духовно-моральних цінностей Українського народу, національної самобутності.

Одним із надважливих завдань і проблем сьогодення є уміння протидіяти маніпулятивним впливам. Ми  живемо в умовах потужної інформаційної боротьби. Щодня, щогодини та  щохвилини на нас впливає величезна кількість різноманітної інформації – тривожної, шкідливої, маніпулятивної, обнадійливої тощо. Кількість повідомлень, яку ми «перетравлюємо», незрівнянна ні з чим та зростає щодня. 

Наше завдання – критично сприймати будь-яку інформацію, що надходить.  Пам’ятати, що ми є суб’єктами нашого життя, а не об’єктами впливів зовні. І  здатні усвідомлено приймати рішення. У часи невизначеності, відсутності усталених рішень, які всі ми  зараз переживаємо, особливого значення для виживання людини, суспільства,  держави набуває критичне мислення. Такий тип мислення потрібен для вирішення неординарних практичних завдань.

Тож сучасній людині важливо  вміти розрізняти маніпуляції, усвідомлювати їхні наслідки, ефективно протистояти їм.

Центр протидії дезінформації при РНБО України: https://cpd.gov.ua/

Перешкоджайте проявам расизму, шовінізму, приниженню гідності  іншомовних людей і підкреслюйте словом і ділом моральний наратив  демократії, толерантності, прав людини та верховенства права, територіальної  цілісності та єдності народів України.